شايد آخرين يادداشت در سال ۸۳ :

فقط خودت

امسال هم کم کمک داره به پایان خودش می رسه . حدود کمتر از نود ساعت دیگه سال ۸۳ باید گوی بازی رو به دست سال ۸۴ بسپاره و خودش بره و از رو سکوی تما شاگرها شاهد ادامه زندگی باشه . جالبه . انگار همه ما باید این روال رو طی کنیم . یه روز آغاز می کنیم . و یه روز باید به پایان تن بسپریم . مخالف بودن یا موافق بودن ما با این روال تفاوت چندانی در روند اجرای اون نداره . اما این تفاوت عقیده می تونه ما رو در تحت اختیار گرفتن کیفیت زندگی کمک کنه . خيلی ها امسال به جمع دوستان ما پيوستن . با خيلی ها خاطرات زيبا و به ياد موندنی داشتيم . اتفاقات خارق العاده ای بين ما و يه سری شون افتاد . اتفاقاتی که بين ما و هر کس ديگه ای تکرار نمی شه . بنا براين سال زيبايی بود .

خيلی ها هم امسال از پيشمون رفتن . بعضی ها با رضايت و بعضی ها به اجبار . دوستانی بهتر از آب روان . همونايی که روز و شبت با اونها معنی می گرفت . تقريبا همين دو ماه پيش دايی من فوت کرد . و دقيقا بعد از گذشت ۵۷ روز از فوت اون عزيز پدرش هم فوت کرد . يعنی بابا بزرگم . الان ۱۶ روز ميشه که کسی رو که خيلی چيز ها ازش ياد گرفتم رو از دست دادم . کسی که حرف هاش تا همين ۱۷ روز پيش دوست داشتی و نافذ بود . جالب اينکه تا چند ثانيه قبل از فوتش با اطرافيان شوخی می کرده و قهقهه می زده . حيف که کنارش نبودم . انسان والايی بود . بنا براين سال کثيفی بود . آيا همينطوره ؟ کی می تونه به اين سوال جواب بده که امسال چطور سالی بود ؟ زيبا يا زشت ؟ پر برکت يا پر عذاب ؟

زندگی سيبی است ... طول اون رو نمیشه حدس زد یا تغییر داد . اما عمق اون رو می شه کنترل کرد . منظورم همون کیفیتشه . نمی دونم با اين حرفها تا چه حد موافقيد اما باور کنيد يه روزی ما هم به پايان می رسيم . چه خوبه که اين پايان يه نتيجه ای داشته باشه . نتيجه ای که نه فقط برای خودمون بلکه برای اطرافيانمون هم حائز اهميت باشه . برای اونايی که دوستشون داريم . برای اونهايی که با ما بودن . حتی برای مدت محدود . حتی برای مقاصد خاص .

در هر صورت امسال داره تموم می شه . با تمام زيبايی ها , شيرينی ها , جذابيت ها و البته تلخی هاش . چه بهتر که تو اين چند روز باقی مونده يه جمع بندی از زندگی مون بکنيم . يه نتيجه گيری حتی کلی . لازم نيست به همه جزييات بپردازيم // البته من دارم رو جزييات هم کار می کنم // . بايد سطح توانمندی و ميزان بهره بردای از اين توان رو سنجيد . اينطوری هر کس می تونه به مفيد يا غير مفيد بودن زمانی که صرف کرده پی ببره . اميدوارم هيچ کس سال غير مفيدی رو نگذرونده باشه .

خدا رو شکر می کنم به خاطر تمام نعمتها و برکاتش . به خاطر مقدراتی که واسه من تعيين کرده بود . چه بسا اتفاقات نا گوار که به نيک تغيير داد . و چه بسيار اتفاقات خير که سر راهم قرار داد . اصلا ادامه اش رو نمی نويسم . چون هر چی از خدا بگم کم گفتم . فقط يه پيشنهاد . به عنوان يه برادر کوچيکتر ازتون تقاضا می کنم که سعی کنيد رابطه تون رو با خدا صميمی تر کنيد . خيلی خاطرتون رو می خواد . باور کنيد . اين به من ثابت شده که دارم بهتون می گم . به امتحانش می ارزه .

نمی خوام زياد بنويسم . فقط خواستم به ذهنم اجازه ی بروز بدم . بروز بی دغدغه چيزهايی که دلش می خواد بگه . خيلی چيزهای ديگه می خواستم بنويسم اما ننوشتم . به خاطر درک حوصله شما و البته بعضی ملاحظات .

دوستای خوبم . همکلاسی های پر معرفت دانشگاه . خصوصا اونايی که خودشون هم می دونن . دوستای مهربونی که اينجا واسم پيغام می ذارين . عزيزانی که حتی لحظه ای از يادتون نبردم . سمانه خانم // به اسم بزرگ ننوشتم تا احيانا ناراحت نشيد // . از همتون و به خاطر همه چی ممنون و سپاسگذارم . آرزوی بهترينها رو واستون دارم . و از خدا سالی پر برکت رو براتون آرزو می کنم .

اگر حوصله تون رو سر بردم منو ببخشيد . در پناه حق ... سال نو فرخنده باد .

/ 8 نظر / 6 بازدید
morteza

سلام آقا احسان گل. اميد وارم سربلند و پيروز باشی... وبلاگت رو خوندم ... يه سوال پرسيده بودی ... بی برو برگرد بايد بگم امسال سال خوبی بود !!! البته درسته که شما عزيزايی رو از دست دادی شايد هم اتفاقات ناگوار ديگه ای هم برای شمه و ديگران افتاده باشه ... اما آنچه مهمه همونطور که گفتی عمق زندگيه ... اين ما هستيم که بايد برای سالها خوب باشيم ... می دونم که خيلی خوب می دونی چی ميگم . در مورد فوت عزيزان هم از خدا می خوام به شما و خانواده ی محترم صبر بده امممما !! آدمهای خوب هيچ وقت نمی ميرن ... دائی ُ پدر بزرگ و همه ونائی که سفر کردن تا ابد تو دلای ما زندن و هنوزم دارن می گن می خندن ما هم کنارشونيم ......... پايدار باشی

...

سلام دوست من ... اول از همه سال نو رو بهت تبريک ميگم. اميدوارم سال آينده برات سرشار از خير و برکت و خوبی و موفقیت باشه... بعدش غم از دست دادن عزیزانتو تسلین میگم .... من. نه امروز بلکه اکثر مواقع ميام اينجا و دست نوشته های زيباتو می خونم و استفاده می کنم... و اينبار به بهانه تبريک سال نو برات نوشتم . سال گذشته شايد بخاطر خيلی شرايط و اتفاقات برای من خوب نبود. اما به قول شما بخاطر همون اتفاقات خارق العاده و غيرقابل تکرار. زيبا و بيادموندنی بود... در پناه عشق الهی شاداب باشی......

احسان

سلام دوستان همیشه دوست داشتنی ام . خوشحالم از حضور پر رونق عزيزانی چون شما . مرتضی جان متشکرم . ... ازت ممنونم . روح بزرگت رو شديدا مراقبت کن . تو اين زمونه شبیه اون خيلی کميابه . آرزوی سالی سرشار از خير و برکت رو براتون دارم . بازم زير پا نگاه کنين . خوشحال ميشم . بای ...

ShAdI

سلام دوست من ... سال نوت مبارک ... اميدوارم سالی پر از خوشی و سلامتی و سرشار از زيبائيهای زندگی برات باشه .. موفق باشی

ستوده

چرا وقتی می خوايم بريم تو رويا. چشمامونو می بنديم؟ وقتی می خوایم گریه کنیم. وقتی می خوایم فکر کنیم یا چیزی رو تصور کنیم یا کسی رو ببوسیم...؟ واقعا نمی دونی...!؟ احسان جان. من بهت می گم. چون قشنگترین لحظه های زندگی قابل دیدن نیست.

Borna

سلام احسان عزيز. خوبی؟ تولد همدمت رو تبریک میگم و آرزو می کنم هیچوقت مثل من از تنهایی بیرون نیای!!!!!! چون می ترسم اونوفت اصالت این عشق پاکت رو از دست بدی..... من رو ببخش که چنین آرزویی برات می کنم اما تنها خود تو می فهمی من چی می گم. درسته؟

متولد ماه مهر

همه چیز در حال گذر است .سخت به این گفته پای بند باش...)ماکسیم گورکی(

متولد ماه مهر

شاید این فصل بهار /فصل دلدادگی و رویش خاک / فصل بیداری دل های شماست...