* نه از رومم , نه از زنگم , همان بی رنگ بی رنگم*

 
نویسنده : 70.2.1.2.1.80.5.1 - ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۳/۱٢/٢٦
 

شايد آخرين يادداشت در سال ۸۳ :

فقط خودت

امسال هم کم کمک داره به پایان خودش می رسه . حدود کمتر از نود ساعت دیگه سال ۸۳ باید گوی بازی رو به دست سال ۸۴ بسپاره و خودش بره و از رو سکوی تما شاگرها شاهد ادامه زندگی باشه . جالبه . انگار همه ما باید این روال رو طی کنیم . یه روز آغاز می کنیم . و یه روز باید به پایان تن بسپریم . مخالف بودن یا موافق بودن ما با این روال تفاوت چندانی در روند اجرای اون نداره . اما این تفاوت عقیده می تونه ما رو در تحت اختیار گرفتن کیفیت زندگی کمک کنه . خيلی ها امسال به جمع دوستان ما پيوستن . با خيلی ها خاطرات زيبا و به ياد موندنی داشتيم . اتفاقات خارق العاده ای بين ما و يه سری شون افتاد . اتفاقاتی که بين ما و هر کس ديگه ای تکرار نمی شه . بنا براين سال زيبايی بود .

خيلی ها هم امسال از پيشمون رفتن . بعضی ها با رضايت و بعضی ها به اجبار . دوستانی بهتر از آب روان . همونايی که روز و شبت با اونها معنی می گرفت . تقريبا همين دو ماه پيش دايی من فوت کرد . و دقيقا بعد از گذشت ۵۷ روز از فوت اون عزيز پدرش هم فوت کرد . يعنی بابا بزرگم . الان ۱۶ روز ميشه که کسی رو که خيلی چيز ها ازش ياد گرفتم رو از دست دادم . کسی که حرف هاش تا همين ۱۷ روز پيش دوست داشتی و نافذ بود . جالب اينکه تا چند ثانيه قبل از فوتش با اطرافيان شوخی می کرده و قهقهه می زده . حيف که کنارش نبودم . انسان والايی بود . بنا براين سال کثيفی بود . آيا همينطوره ؟ کی می تونه به اين سوال جواب بده که امسال چطور سالی بود ؟ زيبا يا زشت ؟ پر برکت يا پر عذاب ؟

زندگی سيبی است ... طول اون رو نمیشه حدس زد یا تغییر داد . اما عمق اون رو می شه کنترل کرد . منظورم همون کیفیتشه . نمی دونم با اين حرفها تا چه حد موافقيد اما باور کنيد يه روزی ما هم به پايان می رسيم . چه خوبه که اين پايان يه نتيجه ای داشته باشه . نتيجه ای که نه فقط برای خودمون بلکه برای اطرافيانمون هم حائز اهميت باشه . برای اونايی که دوستشون داريم . برای اونهايی که با ما بودن . حتی برای مدت محدود . حتی برای مقاصد خاص .

در هر صورت امسال داره تموم می شه . با تمام زيبايی ها , شيرينی ها , جذابيت ها و البته تلخی هاش . چه بهتر که تو اين چند روز باقی مونده يه جمع بندی از زندگی مون بکنيم . يه نتيجه گيری حتی کلی . لازم نيست به همه جزييات بپردازيم // البته من دارم رو جزييات هم کار می کنم // . بايد سطح توانمندی و ميزان بهره بردای از اين توان رو سنجيد . اينطوری هر کس می تونه به مفيد يا غير مفيد بودن زمانی که صرف کرده پی ببره . اميدوارم هيچ کس سال غير مفيدی رو نگذرونده باشه .

خدا رو شکر می کنم به خاطر تمام نعمتها و برکاتش . به خاطر مقدراتی که واسه من تعيين کرده بود . چه بسا اتفاقات نا گوار که به نيک تغيير داد . و چه بسيار اتفاقات خير که سر راهم قرار داد . اصلا ادامه اش رو نمی نويسم . چون هر چی از خدا بگم کم گفتم . فقط يه پيشنهاد . به عنوان يه برادر کوچيکتر ازتون تقاضا می کنم که سعی کنيد رابطه تون رو با خدا صميمی تر کنيد . خيلی خاطرتون رو می خواد . باور کنيد . اين به من ثابت شده که دارم بهتون می گم . به امتحانش می ارزه .

نمی خوام زياد بنويسم . فقط خواستم به ذهنم اجازه ی بروز بدم . بروز بی دغدغه چيزهايی که دلش می خواد بگه . خيلی چيزهای ديگه می خواستم بنويسم اما ننوشتم . به خاطر درک حوصله شما و البته بعضی ملاحظات .

دوستای خوبم . همکلاسی های پر معرفت دانشگاه . خصوصا اونايی که خودشون هم می دونن . دوستای مهربونی که اينجا واسم پيغام می ذارين . عزيزانی که حتی لحظه ای از يادتون نبردم . سمانه خانم // به اسم بزرگ ننوشتم تا احيانا ناراحت نشيد // . از همتون و به خاطر همه چی ممنون و سپاسگذارم . آرزوی بهترينها رو واستون دارم . و از خدا سالی پر برکت رو براتون آرزو می کنم .

اگر حوصله تون رو سر بردم منو ببخشيد . در پناه حق ... سال نو فرخنده باد .


 
comment نظرات ()